آراز غلامی

یادداشت‌هایی از تاملات، خاطرات و رویدادها

Gallery iPhone Pen RSS1408 Subscriber
ᛁ ᚨᚱᚨᛉ ᚹᚱᚩᛏᛖ ᛏᚻᛁᛋ ᚱᚢᚾᛁᚳ ᛒᛚᚩᚷ (?)
SINCE 2006

درباره

آراز غلامی. طراح، توسعه‌دهنده و وبلاگ‌نویس. متولد تبریز و ساکن شهرهای مختلف ترکیه. علاقه‌مند به کوهنوردی، موسیقی، قهوه و بزرگ‌شده با هری پاتر. از سال ۲۰۰۶ وبلاگ می‌نویسم و از همون ایام تلاش می‌کنم چیزها و نرم‌افزارهای خلاقانه و بدردبخور بسازم. بصورت حرفه‌ای طراحی می‌کنم و پیاده‌ش می‌کنم به هر زبانی که کارم ایجاب کنه برنامه‌نویسی و اسکریپت‌نویسی می‌کنم. برای کاربردپذیری، تایپوگرافی، تجربه کاربری روان و دسترسی‌پذیری بالا اهمیت زیادی قائلم. در حیطه کاریم به هیچ ابزار جدیدی فرصت کهنه شدن نمی‌دم و تلاش مداوم دارم که به‌روز باشم ولی معتقدم ابزار چیزی جز ابزار نیست. اگر پروژه‌های من رو ببینید تاثیر این اعتقاد رو حس می‌کنید.

بیشتر از هفت سال هست که بصورت خصوصی و راه‌دور مهارت‌های طراحی و توسعه نرم‌افزار تدریس می‌کنم. فار‌غ‌التحصیل مهندسی نرم‌افزار کامیپوتر هستم. تو سربازی دوسال بعنوان مربی آموزش در نیروی زمینی ارتش خدمت کردم. خیلی زیاد و پرجنب‌وجوش کتاب می‌خونم. هفت روز هفته و بیست‌وچهار ساعت شبانه روز با هیجان یاد می‌گیرم و هرچیزی که درک کردم رو یادداشت برمی‌دارم و در وبلاگم به اشتراک می‌ذارم. شب‌ها پیاده‌روی می‌کنم و پادکست و کتاب صوتی گوش می‌دم. در اوقات خالی باقی مونده هم می‌نویسم و ترجمه می‌کنم. اگه دوست دارید بیشتر از من بدونید مانیفست شخصیم رو بخونید.

نوشتن رو از کلاس‌های ادبیات کانون و وبلاگ‌نویسی رو با نوشتن خاطرات و رویدادهای روزانه شروع کردم. بعدها با عوض شدن دغدغه‌ها و سلایقم به وبلاگ‌های مختلف با موضوعات مختلف کوچ کردم ولی تغییر مداوم باعث شد تو هیچ‌کدوم پیوستگی لازم رو نداشته باشم. تا اینکه تنها توی توییتر تونستم پایدار بمونم و درکنار وبلاگ‌های مختلفم از سال ۲۰۰۹ توییت کردم تا اواخر ۲۰۱۷ که بخاطر دلایلی تصمیم گرفتم کلا از شبکه‌های اجتماعی خارج بشم و برگردم به شکل مدرن‌تر و بهتر و پایدارتر وبلاگ بنویسم. همه‌ی آرشیو پست‌ها در کانال تلگرامم، شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبوک، اینستاگرام و ۵۴ هزار توییت و وبلاگ‌های سابق به‌همراه کامنت‌ها و البته یادداشت‌های کاغذی رو جمع کردم یک‌جا و شد چیزی که می‌بینید.

بهترین، سریع‌ترین و راحت‌ترین راه ارتباط با من ارسال ایمیل به [email protected] هست. تو هیچ شبکه‌ی اجتماعی فعالیت نمی‌کنم. در این نوشته توضیح دادم که چرا.

من به زبان اعداد

+۵ سال زندگی بعد از مهاجرت. سرپا ماندن بعد از ۴ شکست.
+۱۷ سال سابقه طراحی و توسعه نرم‌افزارهای وب و موبایل
+۸ سال سابقه تدریس خصوصی و راه‌دور مهارت‌های طراحی و توسعه‌ی وب و موبایل
۱۴ سالگی وقتی اولین محصولم رو فروختم.
۱۵ سالگی شروع استقلال مالی، اجتماعی و فکری
+۱۲۰ شرکت در کنفرانس و سمینار و جلسات مرتبط با زمینه شغلی
+۲۵ پروژه شکست‌خورده/متروک (+) و موفق (+)
+۱۰ سال مبارزه با افسردگی
+۱۶ سال تحصیلات آکادمیک در رشته مهندسی نرم‌افزار
(مجموع نوشته‌ها در شبکه‌های اجتماعی و ۷ وبلاگ سابق)


آخرین بروزرسانی: سه‌شنبه، ۲۲ آگوست ۲۰۲۳

Nazar Amulet