آراز غلامی

یادداشت‌هایی از تاملات، خاطرات و رویدادها

Gallery iPhone Pen RSS1408 Subscriber
ᛁ ᚨᚱᚨᛉ ᚹᚱᚩᛏᛖ ᛏᚻᛁᛋ ᚱᚢᚾᛁᚳ ᛒᛚᚩᚷ (?)
SINCE 2006

یک رابطه‌ی خوب و سالم چه‌شکلی‌ست؟

در یک رابطه‌ی سالم و خوب شما:

۱. به همدیگر احترام می‌گذارید
در یک رابطه‌ی خوب و سالم، احترام و ایمان به یکدیگر حرف اول را می‌زند. هرگونه تمسخر، بی‌توجهی، جدی‌نگرفتن صحبت‌ها و یا بی‌اهمیتی به خواسته‌ی طرف مقابل چه از جانب شما و چه از جانب دیگری می‌تواند نشانه‌ی این باشد که رابطه‌ی شما به آخر خط رسیده است.

۲. با یکدیگر وقت می‌گذارنید و از این این وقت‌گذرانی لذت می‌برید
در یک رابطه‌ی خوب و سالم، وقت‌گذرانی با یکدیگر نه از روی اجبار یا مسئولیت، بلکه بخاطر اشتیاق دوطرفه صورت می‌گیرد. این اشتیاق (مگر در موارد نادر) باید همیشه درون وجود شما و طرف دیگر رابطه باشد. در صورتی که چنین نیست، اندکی در مورد ماهیت رابطه‌تان تامل کنید.

۳. چیزی برای صحبت کردن با یکدیگر دارید و بعد از صحبت نیز سردرد نمی‌شوید
در یک رابطه‌ی خوب و سالم، علاوه بر کافه رفتن، رابطه‌ی جنسی و تفریحات این‌چنینی، چیز دیگری باید شما را کنار یکدیگر نگه دارد. اگر حرف مشترکی برای صحبت ندارید و دنیایتان بالکل با یکدیگر فرق دارد، شاید بهتر باشد در مورد ادامه‌ی رابطه تجدیدنظر کنید و وقت یکدیگر را بیش از این تلف نکنید.

۴. تعریف مشترک از عشق و رمانتیک‌بودن دارید
در یک رابطه‌ی خوب و سالم، طرفین تعریف مشترکی از عشق و ابراز علاقه دارند. در صورتی که نحوه‌ی ابراز علاقه‌ی شما برای دیگری خسته‌کننده/فیک/اغراق‌آمیز بنظر می‌آید یا ابراز علاقه‌ی طرف دیگر برای شما گنگ/نامفهوم و در مواردی غیرقابل لمس هست، می‌توانید در مورد جدایی فکر کنید.

۵. جسم یکدیگر را پرستش می‌کنید
در یک رابطه‌ی خوب و سالم، اشتیاق به رابطه‌ی جنسی در دو طرف، مگر در موارد نادر یا روزهای خاص، همواره باید پایدار باشد. اگر بطور متوالی، از طرف شریک رابطه‌تان پس‌زده می‌شوید، یا برعکس، جسم شریک رابطه‌تان برای شما جذاب نیست، کمی در مورد ادامه‌ی رابطه تامل کنید.

۶. برای امروز، فردا و آینده برنامه دارید و مشترکا بر اساس این برنامه جلو می‌روید
در یک رابطه‌ی خوب و سالم، کسی وبال دیگری نیست. بار مسئولیت و چالش‌های زندگی صرفا روی یک نفر نیست. بلکه طرفین مشترکا برای چالش‌های پیش‌رویشان تلاش و برنامه‌ریزی می‌کنند. در صورتی که در رابطه‌تان یکی از برخورد نسیم به صورتش لذت می‌برد و دیگری از فکر اجاره‌ی ماه بعد توان غذا خوردن ندارد، دیر یا زود، رابطه به پایان خودش خواهد رسید.

۷. انتقاد پذیر، غیرلج‌باز و مداراکننده هستید
هیچ رابطه‌ای ایده‌آل نیست و نخواهد بود. هر رابطه‌ای و هر انسانی دارای مشکلات متعدد هست که با مدارا، انتقاد درست و اصلاح موارد آزاردهنده می‌توان از مشکلات آن چشم‌پوشی کرد و در کنار یکدیگر لحظات خوبی را گذراند. در صورتی که یک یا چند مورد از موارد ۱ تا ۶ در رابطه‌ی شما وجود ندارد، میتوان با کمی امیدواری رابطه را حفظ کرد. ولی در صورتی که از نبود مورد هفتم در عذاب هستید، نوشته‌های زیر به شما کمک خواهد کرد:

چطور از یک جدایی جان سالم به در ببریم؟
چه‌طور از شر رابطه‌ی مخرب‌مان خلاص شویم؟

آراز غلامی
یکشنبه، ۲۹ می ۲۰۲۲


Nazar Amulet